افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های بهداشتیی-درمانی خوزستان با حضور وزیر بهداشت

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مهر ۶, ۱۳۹۷

 • وزیر بهداشت

  وزیر بهداشت در سفرش به خوزستان از چند پروژه بهداشتی-درمانی در حال ساخت بازدید کرد و بخش‌های جدید بیمارستان شهدای ایذه و مرکز جامع خدمات سلامت شهرستان باغملک استان خوستان را افتتاح کرد.

  به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در سفر خود به استان خوزستان از پروژه در حال ساخت بیمارستان باغملک و همچنین بخش‌های مختلف مرکز بهداشتی و درمانی شبانه‌روزی درجه یک شهدای هفتکل بازدید کرد.

  وی در بازدید از بیمارستان در حال ساخت باغملک، تاکید کرد که این مراحل ساخت بیمارستان حتما باید تا دی ماه تکمیل و برای تجهیز در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد.

  وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم افتتاح این بیمارستان تا پایان سال جاری، افزود: برای تکمیل این پروژه که باید در سال‌های گذشته افتتاح می شد، ۲۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که قطعا تامین می‌شود.

  گفتنی است که این بیمارستان در زمینی با مساحت ۲۰ هزار متر مربع و زیربنای ۱۳۵۰۰ متر مربع با ظرفیت ۹۶ تخت مصوب در پنج طبقه در حال ساخت است و حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

  وزیر بهداشت در ادامه بازدیدهایش با حضور در شهر هفتکل، از مرکز بهداشتی و درمانی شبانه روزی درجه یک شهدای این شهر بازدید کرد و پس از بازدید از این مرکز، دستور بررسی وضعیت و ساخت بیمارستان محلی هفتکل را صادر کرد.

  در ادامه سفر وزیر بهداشت بخش‌های جدید بیمارستان شهدای ایذه شامل بخش جدید طرح توسعه اورژانس و مراقبت‌های ویژه ICU به بهره‌برداری رسید. بر این اساس بخش آی سی یو ۱۲ تختخوابی بیمارستان شهدای ایذه در زمینی با زیربنای ۶۵۰ مترمربع افتتاح شد و اورژانس بیمارستان شهدای ایذه نیز در زمینی با زیر بنای ۱۶۰۰ متر مربع با ظرفیت ۲۲ تخت توسط دانشگاه علوم پزشکی اهواز ساخته شده است. برای ساخت اورژانس این بیمارستان، دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

  همچنین با حضور وزیر بهداشت در شهر میداوود شهرستان باغملک استان خوزستان نیز مرکز جامع خدمات سلامت این شهر افتتاح شد.  این مرکز در زمینی با مساحت ۷۰۰۰ متر مربع و زیربنای ۱۰۵۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان ساخته شده است. در این مرکز علاوه بر ۱۳ تخت درمانی، خدمات بهداشتی هم به مردم ارائه می‌شود.

  بنابر اعلام وبدا، در این مرکز جامع خدمات سلامت شبانه‌روزی، بخش‌هایی مانند تخت‌های بستری، اتاق عمل، احیای قلبی و ریوی، داروخانه، دندانپزشکی، تسهیلات زایمانی، آزمایشگاه، بهداشت محیط، مراقبت سلامت، مبارزه با بیماری‌ها و سلامت خانواده وجود دارد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  برگزاری ششمین جلسه کمیته تخصصی وسایل آزمایشگاهی تشخیص پزشکی آلودگی هوا، سکته‌های قلبی و مغزی را افزایش می‌دهد توصیه‌هایی برای کنترل خارش‌ پوست توصیه هایی برای لاغرشدن خواص خوردن انجیر در بارداری تاخیر ۱۰ ساله در اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری ۱۰ خاصیت روغن آرگان

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.