اسهال آبکی چه علائمی دارد؟

 • دسته بندی : بیماری ها و درمان, زناشویی
 • تاریخ : بهمن ۱۸, ۱۳۹۶
 • اسهال آبکی چه علائمی دارد؟

  اسهال آبکی اسهالی است که در اکثر موارد نشان از وجود یک مشکل جدی می دهد. اسهالی است که در مدت زمان بسیار کوتاه اتفاق می افتد و اغلب موارد در صورت عدم درمان با کم آبی شدید در بدن و حتی مرگ نیز همراه خواهد شد. یکی از دلایل تقریبا شایع برای اسهال آبکی از نوع حاد تغییر در شرایط آب و هوایی می باشد. مسافرت های طولانی مدت بخصوص در گرمای تابستان می تواند منجربه این نوع از اسهال شود.

  اسهال زمانی اتفاق می افتد که میزان دفع در بدن شما به شدت افزایش یابد ، تخمینی که برای اسهال آبکی از نوع حاد در نظر گرفته شده تا حدود ۲۰ بار در روز می باشد. علاوه بر اسهال دردهای شکمی به صورت متناوب وجود دارد که لحظه به لحظه شدیدتر از قبل خواهد شد. فرد احساسی از ضعف و خستگی دارد ، زیرا دیگری آبی در بدن او باقی نمانده و تنها وجود یک عامل عفونی که در اکثر موارد باکتری ها نیز هستند موجب خواهد شد تا چنین علائمی مشاهده گردد.

  اسهال آبکی حاد اگر از نوع بی خطر باشد معمولا در مدت زمان کوتاهی یک دوره اوج و فروکش و بهبودی نیز به دنبال خواهد داشت. یکی از مهم ترین اعمال برای آنکه بتوانید بهبودی برای فرد ایجاد کنید تغییر در عادات غذایی او می باشد. بهتر است تا وعده های غذایی او در زمان اسهال از نوع مایع باشد تا کم آبی بدن جبران شود. سعی کنید تا از عصاره یا مرغ های بسیار نازک که به راحتی قابل هضم باشند در این مایعات ( سوپ ها) استفاده کنید.

  در مواردی که عامل اصلی اسهال حضور یک ویروس در بدن ما باشد ، معمولا با بروز تب نیز همراه خواهد بود. در صورتی که تب بالاتر برود احتمال تشنج نیز دور از انتظار نیست ، بنابراین هرچه سریع تر برای درمان بیمار مورد نظر اقدام نمایید و او را زیر چشم های فرد گود می شود ، توانایی لازم برای بلند شدن از جایش را ندارد و زمانی که پوست دست او را بکشید به سرعت به حالت اولیه باز نمی گردد ، این علائم نشان از اسهال آبکی و کم آبکی شدید پس از آن دارد .

  امروه وبا به نسبت کمتری از گذشته اتفاق می افتد ، اما یکی از نشانه های این بیماری اسهال آبکی یا با حالت آب برنجی می باشد که بوی نسبتا نامطبوعی دارد. ممکن است که فرد دردهای شکمی را تا حد زیادی تجربه نکند ، اما بی حالی رفته رفته به بدن او فشار می آورد که در نتیجه باید در مدت دو روز تحت مایع درمانی قرار گیرد.

   

   

 • 0
 • مطالب مرتبط

  با خواص روغن هندوانه ابوجهل (حنظل) در طب سنتی آشنا شوید درمان بیماری آلزایمر چیست؟ آپاندیس و عوارض آن را خیلی جدی بگیرید! امید تازه‌ای برای ایجاد هوشیاری محدود در بیمارانی که سال‌هاست در وضعیت نباتی و کوما به سر می‌‌برند: یک ضربان‌ساز عصبی- اما آیا این شیوه واقعا اخلاقی ا… راههای درمان پسوریازیس چرا نفخ می کنیم؟ ۶ علت ایجاد نفخ صبحگاهی آموزش پخت آش جو

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.