از سرنوشت مبهم ۲۰هزار میلیارد تومان در شهرداری تا وام ازدواج ۱۵میلیونی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۲۵, ۱۳۹۶

 • بسته اجتماعی

  سرنوشت ۲۰ هزار میلیارد تومان در شهرداری تهران مبهم است، گزارش ایسنا از آخرین وضعیت «استخدام» حق‌التدریس‌ها و نهضتی‌ها، واکنش فرماندار تهران به طرح ترافیک جدید، وام ۱۵ میلیونی ازدواج شامل کدام متقاضیان می‌شود؟ شکایت از پیمانکار تونل توحید و … از مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در ۲۵امین روز دی ماه هستند.

  به گزارش ایسنا، اداره اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران امروز دوشنبه (۲۵دی‌ماه) ۵۰ خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است  که مهمترین آنها به همراه لینک در زیر آمده‌ است که با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر قابل دسترسی است:

  سرنوشت ۲۰ هزار میلیارد تومان در شهرداری تهران مبهم است

  مجید فراهانی -رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران ضمن پیشنهاد تشکیل کارگروهی برای پیگیری تخلفات احصاء شده در مدیریت قبلی شهری، با اشاره به گزارش سند تحویل و تحول شهرداری تهران، گفت: پایه گزارش بسیار خوب بود چرا که شورای شهر در مصوبه‌ای خواهان آن بود که شهرداری تهران گزارشی ارائه دهد که به طور دقیق و شفاف بدانیم شهر را در چه وضعیتی تحویل گرفته‌ایم و کجا ایستاده‌ایم تا بتوانیم بر اساس آن برای چهار سال پیش رو برنامه‌ریزی و تصمیم گیری کنیم.

  واکنش فرماندار تهران به طرح ترافیک جدید

  عیسی فرهادی -فرماندار تهران با تاکید بر اینکه هنوز طرح ترافیک جدید برای فرمانداری ارسال نشده است گفت: جزییات این طرح باید بعداز ارسال به فرمانداری مورد بررسی کارشناسی قرار بگیرد اما قطعا چیزی که به مصلحت شهروندان نباشد تصویب و اجرا نخواهد شد. 

  وی با بیان اینکه این طرح امتیازات خوبی دارد اما نواقصی هم دارد که باید قبل از اجرا برطرف شوند، خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد طرح جدید با مشکلات و نواقص اجرا شود، همین طرح فعلی بهتر است، باید تلاش کنیم نسبت به گذشته عملکرد بهتری داشته باشیم.

  سرانجام طرح “ارائه خدمات جامع به بیماران خاص” چه شد؟

  دکتر راضیه حنطوش‌زاده – کارشناس هموفیلی اداره بیماری‌های خاص وزارت بهداشت، گفت: خوشبختانه در این زمینه پیشرفت‌هایی داشته‌ایم و امیدواریم این طرح در ابتدای سال ۹۷ به سرانجام برسد. در حال حاضر وزیر بهداشت با دیدی مثبت از این موضوع استقبال کردند و برای تامین اعتبار این طرح تلاش می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم این مراکز را راه‌اندازی کنیم.

  خطر شیوع چند بیماری‌ در سایه سنگین تابوی اطلاع‌رسانی

  با توجه به تغییر الگوی انتقال بیماری ایدز در کشور از اعتیاد تزریقی به روابط جنسی پرخطر، متخصصان امر نسبت به شیوع دسته‌ای از بیماری‌ها به نام بیماری‌های مقاربتی هشدار می‌دهند؛ بیماری‌هایی که شاید عموم جامعه اطلاع زیادی از آنها نداشته باشد.

  وام ۱۵ میلیونی ازدواج شامل کدام متقاضیان می‌شود؟

  محمد مهدی تندگویان -معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ضمن تشریح جزئیات پرداخت وام ۱۵میلیونی ازدواج از سال آینده، از پرداخت وام به بیش از یک میلیون زوج جوان در سال ۹۶ خبر داد و گفت:پیشنهاد افزایش وام ازدواج از ۱۰ به ۱۵ میلیون تومان برای اولین بار توسط مجلس شورای اسلامی مطرح شد و سپس با دستور رئیس جمهور و بعد از بررسی های شورای پول و اعتبار بانک مرکزی به تصویب رسید، بنابراین به نظر می‌رسد همزمان با این تصمیم محل پرداخت آن نیز توسط دستگاه‌های مسئول مشخص شده است و بانک‌ها با استفاده از این بودجه وام را پرداخت خواهند کرد.

  میانگین حقوق بازنشستگان کشوری

  ترابی-معاون اداری مالی صندوق بازنشستگی کشوری ضمن بیان اینکه متوسط پرداختی ما به بازنشستگان یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است گفت: سرانه بیمه تکمیلی در سال قبل ۲۴ هزار تومان بود که امسال به ۲۶۵۰۰ تومان رسید در حالی که باید بیش از این نرخ سرانه اختصاص می یافت.

  گزارش ایسنا از آخرین وضعیت «استخدام» حق‌التدریس‌ها و نهضتی‌ها

  پرونده استخدام مربیان حق‌التدریس و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی چند سالی‌است که روی میز مجلس شورای اسلامی و وزارت آموزش و پرورش باز است اما هنوز تصمیم نهایی برای استخدام این نیروها اتخاذ نشده است.

  چالش‌های جذب و تامین نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش از یک سو و نگرانی بابت افت کیفیت آموزش در مدارس از سوی دیگر باعث شده قانون گذاران و دولتمردان در مسیر تعیین تکلیف نیروهای پیش دبستانی، حق‌التدریس و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی با موانع و مشکلاتی روبرو شوند.

  ذرات ثانویه، نیمه پنهان آلودگی خودروهای سواری

  محمدعلی احترام-عضو هیئت علمی دانشکده انرژی و مکانیک دانشگاه شهید بهشتی نسبت به نقش پررنگ سواری‌ها در تولید آلاینده ثانویه هشدار داد و گفت: در تخمین‌های منبع‌شناسی در کشورهای مختلف در شرایط دمای پایین، حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد ذرات معلق شهرها از نوع ذرات ثانویه است بنابراین سواری‌های بنزین سوز را در تولید آلودگی هوا به ویژه در فصول سرد سال دست کم نگیریم.

  ۵۰ اخطار طی ۲۱ سال برای ساختمان پلاسکو/ تهران ساختمان‌هایی بدتر از پلاسکو دارد

   محمود قدیری -معاون پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در آستانه سالگرد حادثه پلاسکو به بیان رشادت‌ آتش نشانان شهید در روز آتش گرفتن ساختمان پلاسکو و فروریختن آن پرداخت و اظهار کرد: شهدای پلاسکو جزو بچه‌های ایثارگر آتش‌نشانی بودند. آنها تمام هم و غم خود را برای نجات مردم در این حادثه گذاشتند و حتی برخی از آنها ساختمان را ترک نمی‌کردند. تمام تلاش آتش‌نشانان این بود که تلفات حادثه به حداقل برسد و بخش زیادی از انرژی آنها صرف تخلیه ساختمان شد.

  به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در دوشنبه (۲۵دی ماه) به شرح زیر است:

  سرنوشت ۲۰ هزار میلیارد تومان در شهرداری تهران مبهم است

  واکنش فرماندار تهران به طرح ترافیک جدید

  شکایت از پیمانکار تونل توحید/ بررسی برج میلاد و رویان در دستور کار شهرداری

  وام ۱۵ میلیونی ازدواج شامل کدام متقاضیان می‌شود؟

  گزارش ایسنا از آخرین وضعیت «استخدام» حق‌التدریس‌ها و نهضتی‌ها

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  زیبایی و سلامتی در نوجوانی غذاها، نوشیدنی ها و مکمل های رقیق کننده خون برای کاهش استرس چه بخوریم؟ انتقاد از نبود طرح‌های غربالگری برای تشخیص زودهنگام سرطان پستان مد و فشن آلوده‌ترین صنعت دنیا بعد از نفت چرا سرخک در اروپا شایع است؟ مزایای روغن فلفل سیاه چیست؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.