از اعطای وام جدید ۲۰ میلیونی به فرهنگیان تا شایعه انتخاب جایگزین برای شهردار

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۱۰, ۱۳۹۷

 • بسته اجتماعی

  اعطای وام جدید ۲۰ میلیونی به فرهنگیان، از آبگیری تا تخلیه دریاچه مصنوعی تبریز، توزیع واکسن جدید آنفلوآنزا از نیمه شهریور، پیشنهاداتی برای یک صبحانه‌ سالم و انتخاب جایگزین"افشانی" شایعه است، تیتر برخی اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.

  به‌گزارش ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۱۰ شهریور)۴۴ تعداد خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که برخی از مهمترین آن‌ها در ادامه آمده است:

  محصولات کشاورزی تولیدی تهران مشکل خاصی ندارند

  سید آرش حسینی میلانی – سخنگوی کمیسیون سلامت شورای شهر تهران- با تاکید بر لزوم بسیج دستگاه‌های مرتبط برای جلوگیری از آبیاری مزارع با فاضلاب شهری گفت: آزمایش‌هایی درباره این موضوع در کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری انجام شده که نشان می‌دهد در محصولات کشاورزی تولیدی تهران مشکل خاصی وجود ندارد.

  وی در تشریح روند نظارت بر استفاده نکردن از آب‌های آلوده برای کشت سیفی‌جات در شهر تهران اظهارکرد: آزمایش‌هایی درباره این موضوع در کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری انجام شده که نشان می‌دهد در این حوزه مشکل خاصی وجود ندارد.

  بررسی چند مکان درشرق و غرب تهران برای ایجاد شعب بهشت‌زهرا / انتخاب جایگزین”افشانی” شایعه است

  زهرا صدراعظم نوری – رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران – از امکان سنجی برای تعیین بهشت زهرا(س) جدید خبر داد.

  وی در اولین نشست خبری خود  که به منظور تشریح عملکرد یک ساله کمیسیون «سلامت، محیط زیست و خدمات شهری» برگزار شد، از انجام مطالعات و امکان‌سنجی برای ایجاد قبرستان در شرق و غرب تهران خبر داد و گفت: بهشت زهرا (س) هم ظرفیتی دارد و حتما باید ظرفیت افزایش یابد.

  نصب شنود در درختان تهران خنده‌دار است/ نشت نفت به مزارع سبزی از حد استاندارد بالاتر است

  آرش میلانی – رییس کمیته‌ محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران- با بیان این که حجم اطلاعات زیاد است و باید اطلاعات غربال شود، خاطرنشان کرد: مثلا چندی پیش اعلام شد که دستگاه شنود در درختان تهران وجود دارد که خنده‌دار است، چرا که باتری و سیستم آن کجا است؟! آیا از درخت تغذیه می‌شود؟.

  توزیع واکسن جدید آنفلوآنزا از نیمه شهریور/ زمان مناسب برای واکسیناسیون

  علی واشقانی – رییس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو- از توزیع واکسن آنفلوآنزا از نیمه شهریورماه خبر داد و گفت: امسال برای ورود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن آنفلوآنزا برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

  وی درباره وضعیت تامین واکسن آنفلوآنزا اظهارکرد: موضوع آنفلوآنزا بحث روز ماست چراکه در حال نزدیک شدن به فصلی هستیم که باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنیم. با توافقی که با مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت انجام دادیم، از نیمه شهریور ماه توزیع واکسن آنفلوآنزا در کشور آغاز خواهد شد.

  قیمت‌گذاری خدمات پزشکی به سازمان حمایت واگذار شود/ دستور رییس‌جمهور برای ارزدارو در انتظار اجرا

  سید حسن هاشمی – وزیر بهداشت – از رییس مجلس خواست تا به منظور حل مشکلات ارزی و همچنین نقدینگی حوزه سلامت جلسه‌ای با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه، مسوولان گمرک، تامین اجتماعی، بانک مرکزی و وزارت صنعت برگزار شود.

  وی گفت: روسای بیمارستان‌ها طی ۵ سال گذشته زحمات زیادی را متحمل شدند. مهمترین اتفاقی که در قالب طرح تحول افتاد، کاهش هزینه‌های مردم در بخش بستری بود؛ به طوری که این سهم از رقم بالای ۶۰ درصد به کمتر از ۴۰ درصد و در سال ۹۵ به ۳۵ درصد کاهش یافت این درحالیست که طبق برنامه ششم توسعه، این رقم باید به ۲۵ درصد برسد بنابراین اقدام انجام شده در این زمینه کار بزرگی بود.

  تشکیل پلیس اطفال، احساس ناامنی کودکان بزه دیده را از بین می‌برد

  هادی شریعتی – فعال حقوق کودک – با اشاره به وضعیت مبهم لایحه تشکیل پلیس ویژه اطفال و نوجوانان در نیروی انتظامی گفت: پلیس باید آگاه به مسائل مددکاری، روان‌شناختی و اصول حقوق کودک باشد تا بتواند امنیت گرفته شده ناشی از وقوع جرم را به کودک بازگرداند.

  وی با بیان اینکه دادرسی در زمینه مسائل قضایی کودکان یکی از موضوعات اساسی و بسیار مهم در سیستم‌های قضایی مختلف است، اظهارکرد: نهاد قضایی که در آن پلیس، قاضی و فرآیند دادرسی بر پایه اصول اساسی حقوق کودک بنا شده باشد، قطعا نسبت نزدیک‌تری با اجرای صحیح عدالت خواهد داشت. برهمین اساس از گام‌های موثر در احقاق حقوق کودکان در ایران پیش بینی پلیس اطفال در قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲ است.

  ابلاغ برنامه‌های حمایتی دولت تا ۲هفته آتی/ تامین کالاهای اساسی ۵دهک کم‌درآمد با ارز۴۲۰۰ تومانی

  انوشیروان محسنی بندپی – سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی- گفت: دو برنامهٔ حمایتی از کل آحاد جامعه شامل تأمین کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی و حمایت اجتماعی از پنج دهک کم‌درآمد و حداقل حقوق‌بگیر مورد مطالعه و کارشناسی قرارگرفته است که تا دو هفتهٔ دیگر نهایی و ابلاغ می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه دولت به معیشت مردم در شرایط فعلی جامعه و تحریم‌ها توجه دارد، گفت: دو برنامهٔ حمایتی از کل آحاد جامعه شامل تأمین کالاهای اساسی با ارز ۴۲ هزار ریالی و حمایت اجتماعی از پنج دهک اقشار کم‌درآمد و حداقل حقوق‌بگیر مورد مطالعه و کارشناسی قرارگرفته است که تا دو هفتهٔ دیگر نهایی و ابلاغ می‌شود.

  اعطای وام جدید ۲۰ میلیونی به فرهنگیان/افزایش ۲۰ درصدی مبلغ وام مسکن

  گودرز کریمی فر – مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش – از افزایش ۲۰ درصدی مبلغ وام مسکن فرهنگیان در سال آینده خبر داد و گفت: بزودی تفاهمی با بانک مهر ایران برای اعطای وام های ۲۰ میلیونی قرض الحسنه به فرهنگیان خواهیم داشت.

  وی آخرین جزئیات ارائه تسهیلات به فرهنگیان را تشریح و اظهار کرد: قصد داریم تفاهم نامه‌ای با بانک قرض الحسنه مهر ایران منعقد کنیم که احتمالا تا یکشنبه امضا و رونمایی می‌شود.

  رنگ‌ها چه تاثیری در عملکرد دانش‌آموزان دارند؟

  صدیقه ناقل – روانشناس و متخصص علوم اعصاب شناختی- با اشاره به استفاده آموزش و پرورش از رنگ‌های خنثی در مدارس، به کارگیری از رنگ‌های مختلف در فضاهای آموزشی را یک نیاز و ضرورت دانست و گفت: با توجه به اینکه «رنگ» می‌تواند یکی از عوامل‌ موثر بر سلامت روان باشد، ممکن است رنگ‌های غیر محرک و خنثی سبب بی‌حوصلگی و کاهش سطح یادگیری کودکان شوند این در حالیست که مسئولان این حوزه نمی‌خواهند برای این موضوع اهمیتی قائل شوند چراکه هر تغییری نیازمند هزینه‌ و تلاش‌هایی است.

  از آبگیری تا تخلیه دریاچه مصنوعی تبریز

  ساخت و آبگیری «دریاچه مصنوعی تبریز» روی رودخانه آجی‌چای در روزهای گذشته حاشیه‌هایی زیادی را برای استان آذربایجان شرقی ایجاد کرد. این اقدام واکنش اعضای ستاد احیای دریاچه ارومیه، رئیس سازمان محیط زیست، تعدادی از نمایندگان مجلس و کارشناسان تالابی و حتی شهروندان مناطق مختلف کشور را برانگیخت و در نهایت منجر به تخلیه دریاچه مصنوعی و رهاسازی آب به سمت دریاچه ارومیه شد. هرچند که درباره زمان رهاسازی آب نیز اختلاف نظرهایی وجود داشت.

  در “نذر آب” وظایف سایر دستگاه‌ها را انجام نمی‌دهیم

  شهاب الدین صابونچی – رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر- با اشاره به فعالیت جوانان در طرح نذر آب گفت: هلال احمر در حوادث نقش مقطعی دارد و قرار نیست در این طرح وظایف کمیته امداد، بهزیستی و آب و فاضلاب را انجام بدهد.

  وی  در مورد فعالیت‌های سازمان جوانان در قالب طرح نذر آب اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش زیادی از فعالیت‌های کانون‌های دانش‌آموزی و دانشجویی به دلیل تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس در تابستان انجام نمی‌شود. در طرح نذر آب حضور فیزیکی ما در منطقه کمتر بود و بیشتر تمرکز ما بر فعالیت پشت صحنه، حساس‌سازی و ترویج موضوع بود و این مسئله در اولویت فعالیت‌های ما قرار گرفت. ضمن اینکه چند استان ما نیز تیم‌های سحر خود را به منطقه اعزام کردند تا به‌صورت مکمل در کنار تیم‌های درمانی حمایت‌های روانی را هم انجام دهند. 

  به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

  اعطای وام جدید ۲۰ میلیونی به فرهنگیان/افزایش ۲۰ درصدی مبلغ وام مسکن

  از آبگیری تا تخلیه دریاچه مصنوعی تبریز

  توزیع واکسن جدید آنفلوآنزا از نیمه شهریور/ زمان مناسب برای واکسیناسیون

  پیشنهاداتی برای یک صبحانه‌ سالم

  فرود اضطراری پرواز حجاج در کویت

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  هزینه هنگفت "کمبود خواب" برای کشورها دستورالعمل نحوه قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی مشخص و مصوب شود روش فراموش کردن عشق قدیمی خطر شیوع بیماری‌های گرمسیری در اروپا راه‌اندازی کلینیک غدد در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی آغاز پایش سبد غذایی خانوارهای ایرانی / کاهش ۳ درصدی شکر در شیرکاکائو اظهارنظر مشاور وزیر بهداشت درباره استعفای قاضی‌زاده هاشمی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.