اذیت‌مان کردند/شادابی طرح تحول سلامت را گرفتند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۱۳, ۱۳۹۶

 • وزیر بهداشت

  وزیر بهداشت ضمن انتقاد از همکاری نکردن دستگاه‌های مختلف برای ادامه طرح تحول سلامت، گفت: بویژه سازمان تامین اجتماعی در این مدت بسیار اذیت کردند و شادابی طرح تحول نظام سلامت را از ما گرفتند.

  به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم معرفی دو داروی جدید در زمینه درمان هپاتیت سی و پیشگیری از سکته مغزی که صبح  امروز در بیمارستان شریعتی تهران برگزار شد، گفت: این اقدام ارزشمند است و می‌تواند درسی برای سایر اساتید باشد. امروز می‌بینید داروی سو بو داک و پلی پیل بسیار اثربخشند. برای مثال داروی هپتایت سی با هزینه کمتر از یک دهم معادل خارجی آن، بیماری را از بین می‌برد بیش از ۱۰ سال روی این داروها کار شده و امیدواریم که بیمه‌ها روی آن کار کنند. امیدوارم بیمه‌ها حمایت کنند و پوشش مناسبی را برای نیازمندان فراهم کنند.

  وی افزود: ما را در این مدت بسیار اذیت کردند، به خصوص سازمان تامین اجتماعی. همه شادابی که در طرح تحول ایجاد شده بود را همه را از ما گرفتند. البته بعضی از همکاران در دولت بی‌اثر نبودند. متاسفانه در یکی دو سال اخیر تدبیری ندیدم. حتی اگر تصور کنیم دو سه هفته مانده به آخر سال تمام پولی که باید به ما می‌دادید را پرداخت کنید، این چه تدبیری است؟ بالاخره جریان وجه بسیار مهم است. یک وزیر و ریییس دانشگاه و معاون دانشگاه و … می‌خواهند مجموعه خود را اداره کنند، اما بیش از یک سال است که نتوانستیم به شرکت‌های داوریی، پزشک و پرستار بدهی خود را بپردازیم. امیدواریم تدبیری صورت گیرد و اصلاح شود.

  وی تاکید کرد: در عین حال باید متاسف بود که چنین سرمایه‌هایی درایم، اما ۳۰ سال پیش به نحوی تصمیم گرفته شد که بیمارستان‌های آموزشی آسیب دیدند. اگر ۳۰ سال پیش این تصمیم به دست جامعه پزشکی گرفته نمی‌شد و بیمارستان‌های آموزشی را به نظام‌های خودگردان وابسته نکرده بودیم، این مشکلات پیش نمی‌آمد. در حال حاضر استادان ما نمی‌دانند وقت خود را در بیمارستان برای درمان بگذارد یا آموزش یا پژوهش. اگر آموزش وپژوهش نباشد نشاطی وجود ندارد. رییس بیمارستان علاقه‌مند است که استاد و دانشجو وقت بیشتری را در درمانگاه‌ها بگذارند تا پول بیشتری بیاورند. ما بهترین سرمایه‌های خود را با سیاست نادرست مستهلک می‌کنیم. امیدواریم این روند به نحوی اصلاح شود و بتوانیم استفاده موثرتری از دوستان داشته باشیم.

  هاشمی با اشاره به تلاش معاون علمی و تحقیقات وزارت بهداشت در زمینه پژوهش‌های دارویی اظهار کرد: در این دوره دکتر ملک‌زاده در حوزه پژوهش به همراه همکاران خود مسئولیت این کار را برعهده گرفته‌اند و بیشترین سرمایه را از نظر آموزش و پژوهش ایجاد کرده‌اند. سازمان غذا و دارو هم باید توجه داشته باشد که حتما پتنت داروها تا بازگشت سرمایه اولیه برداشته نشود و صنعت دارویی کشور برای سرمایه‌گذاری اعتماد کند و اگر نقصی در تصمیمات بوده، بتوانیم آن را اصلاح کنیم.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  بررسی مشکلات واردکنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در کمیسیون بهداشت وجود ۵ میلیون نفر در آستانه ابتلا به دیابت در کشور/ برگزاری مجمع ملی سلامت به تعویق افتاد راه های رفع خستگی ذهن و مغز ۱۰ نکته برای زندگی سالم بعد از ۵۰ سالگی افزایش خطر ابتلا به آلزایمر در زنان با زایمان‌های متعدد ویدئو / گرمخانۀ امید، کورسوی امید کارتن‌خواب‌ها تغذیه برای افزایش قدرت عضلات

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.