اجرای بیش از ۶۰۰۰ طرح بهداشت در کشور

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مرداد ۲۵, ۱۳۹۷

 • دکتر علیرضا رییسی معاون وزیر بهداشت

  معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: سرعت اجرای طرح‌های وزارت بهداشت در سال‌های اخیر بسیار قابل توجه است و این طرح‌ها یکی پس از دیگری بدون اتلاف وقت و هزینه به بهره‌برداری می‌رسد.

  به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رییسی در سفر به استان آذربایجان غربی، مرکز جامع سلامت “نازلو” و پایگاه سلامت حضرت ولیعصر (عج) شهر ارومیه را افتتاح کرد.  

  در این دو افتتاح که دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و جمعی از مدیران معاونت بهداشت وزارت بهداشت حضور داشتند، دکتر رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت از بخش های مختلف این دو مرکز بهداشتی بازدید و در جریان روند ساخت و آماده سازی این واحدها جهت ارائه خدمت قرار گرفت.

  رییسی در مراسم افتتاح این طرح ها گفت: با شروع طرح تحول سلامت ۶ هزار و ۲۳۰ طرح در حوزه بهداشت در سراسر کشور اجرا شده که بهره برداری از آنها در اولویت برنامه های وزارت بهداشت است. از این تعداد، ۳۸۰۰طرح به بهره برداری رسیده و ۱۲۳۰ طرح دیگر نیز در مراحل پایانی احداث قرار دارد.

  وی با تاکید بر اینکه تکمیل بقیه طرح ها با جدیت ادامه دارد، افزود: اولویت وزارت بهداشت رسیدگی و تجهیز مراکز مناطق کم ‌برخوردار و محروم برای خدمات رسانی بهتر به مردم و گسترش سلامت در سطح جامعه است.

  رییسی با اشاره به اینکه افزایش بهره وری در اجرای این طرح ها مورد توجه قرار گرفته است، بیان کرد: این طرح ها مطابق با استانداردهای جهانی اجرا شده و متناسب با این استاندارد خدمات بهتر و بیشتری به مردم ارائه می کند. سرعت اجرای طرح های وزارت بهداشت در سال های اخیر بسیار قابل توجه است و این طرح ها یکی پس از دیگری بدون اتلاف وقت و هزینه به بهره برداری می رسد.

  بنابر اعلام وبدا، وی افزود: بیش از ۵۰۰ طرح نیز در استان آذربایجان غربی از ابتدای طرح تحول سلامت به اجرا درآمده و تاکنون بیش از ۳۵ درصد آنها به بهره برداری رسیده است. باید توجه کرد که  تلاش مستمر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی در راستای اجرای طرح های عمرانی زیرمجموعه این دانشگاه قابل ملاحظه است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ۴محموله وارداتی برنج مرجوع شد/واحد مجاز تولید شیر الاغ نداریم عوارض مثبت و منفی نوشیدن قهوه کفش‌هایی برای کمک به راه رفتن بیماران پارکینسون هشدارِ ایجاد خلل در درمان رایگان مصدومان ترافیکی تحت پوشش "بیمه ایران" لزوم تجدیدنظر در پوشش بیمه‌ای خدمات فیزیوتراپی/ تاخیر ۱۲ ماهه در پرداخت مطالبات فیزیوتراپ‌ها احتمال بروز بیماری‌های ویروسی در حج به علت گرمای هوا/لزوم توجه به توصیه پزشکان کاروان‌ها عجیب ترین بیماری های دنیا

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.