آمادگی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت برای پوشش مراسم ارتحال امام خمینی (ره)

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۱۳, ۱۳۹۷

 • سیدرضا غلامی

  رییس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: این مرکز با هماهنگی و همکاری ستاد مراسم ارتحال و کمیته بهداشت و درمان، برنامه ریزی لازم برای کنترل عوامل محیطی در کلیه مراحل تهیه مواد اولیه و فرآیند تهیه، نگهداری، انتقال و توزیع بین زائران را کرده و در تمام مراحل با حضور فعال بازرسان بهداشت محیط دانشگاه های علوم پزشکی البرز، تهران، ایران و شهید بهشتی اقدامات لازم را انجام داده است.

  به گزارش ایسنا سیدرضا غلامی با بیان این که برنامه کنترل، تهیه و آماده‌سازی اقلام مواد غذایی افطاری مراسم ارتحال از اول خرداد تحت کنترل شبانه‌روزی بهداشت محیط  استان البرز و در دو شیفت دوازده ساعته تا روز دوازدهم خرداد انجام می شود، گفت: کنترل سردخانه نگهداری این اقلام از ۶ خرداد در سردخانه مرکزی به طور شبانه‌روزی توسط بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام شده است و تا زمان تخلیه کامل سردخانه ادامه دارد. 

  وی افزود: هنگام برگزاری مراسم در حرم مطهر علاوه بر حضور بازرسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تهران به ویژه مرکز بهداشت جنوب تهران، کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی در قالب دو تیم ۳۰ نفره نیز حضور فعال دارند تا پایان مراسم نسبت به کنترل عوامل محیطی از جمله آب و غذای افطاری مراسم اقدام می‌کنند.

  به گزارش وبدا رییس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تصریح کرد: طبق ابلاغ دستورالعمل مربوطه، کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور آمادگی لازم برای کنترل عوامل محیطی در مراسم ارتحال محلی و استانی را دارند و تا پایان مراسم حضور فعال خواهند داشت.

  غلامی در پایان گفت: تیم ستادی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت هم، از ۱۲ خرداد تا پایان مراسم در حرم مطهر مستقر هستند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  غذاهای حجیم، سنگین، پرچرب و سرخ شده مصرف نکنید درمانِ VIP برای افراد شاخص؛ آری یا خیر؟ قول تامین اجتماعی برای تسویه بدهی‌های داروخانه‌ها و شرکت‌های پخش دارو تا پایان مرداد مسمومیت های دارویی و پیشگیری از آنها چگونه حساسیت فصلی را از سرماخوردگی تشخیص دهیم؟ برای درمان میگرن چه بخوریم؟ از بررسی وضعیت مرزبانان ربوده شده تا سرانجام «پلاسکو»

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.