آشنایی با طرز تهیه لیموناد

 • دسته بندی : آشپزی, زناشویی
 • تاریخ : دی ۲۴, ۱۳۹۶
 • آشنایی با طرز تهیه لیموناد گرداوری شد

  آشنایی با طرز تهیه لیموناد

   

  همانطور که از نام لیموناد برمی آید نوشیدنی بسیار خوش گوار ، تهیه شده از لیمو می باشد. اما شاید در بسیاری از موارد به دلیل بهانه هایی همچون کمبود وقت و . . . به تهیه ی نمونه ی گازدار آن پرداخته باشید. نوشابه های گازدار لیموناد در بازار به وفور پیدا می شود اما مهم آن است که خود شما با دستان خود به تهیه ی این نوشیدنی بسیار خوشمزه و خنک بپردازید و پس از اتمام یک روز کاری بسیار سخت و خسته کننده ، خستگی خود را با این نوشیدنی دست ساز  از بین ببرید.

  برای آنکه بتوانید لیموناد از نوع خوشمزه و اصیل را تهیه نمایید نیازی به تهیه مواد گران قیمت نخواهد بود و شما می توانید با کمترین مواد نیز این نوشیدنی را تهیه نمایید. در ابتدا در حدود سه یا چهار پیمانه از آب را بردارید و تنها با یک پیمانه شکر مخلوط نمایید. میزان شیرینی لیموناد باید به اندازه باشد ، بیش از حد شیرین بودن یا کم شیرین بودن بر روی مزه ی نهایی آن مؤثر خواهد بود. این مخلوط را بر روی شعله ی کم قرار دهید. با حرارت دیدن مخلوط غلیظی همانند یک شربت بی رنگ و بی مزه و تنها شیرین به دست خواهید آورد. این مخلوط را از روی شعله بردارید تا خنک شود.

  لیموناد باید از لیمو تهیه شود بنابراین بهتر است تا از آب لیموی تازه برای این کار استفاده نمایید. در کنار یک پیمانه شکر یک پیمانه  از این آب لیموی تازه را هم در ظرفی بریزید. پس از اضافه کردن آب لیمو به آب شکر می توانید در حدود دو پیمانه از آب خنک هم به آن اضافه نمایید تا اندکی از شیرینی کاسته شود.

  حالا نیاز است تا آب گازدار تهیه نمایید. این آب در تمام فروشگاه های بزرگ موجود است. امروزه دستگاه هایی مدرن در زمینه ی تولید همین نوع آب نیز ساخته شده اند که کار تهیه ی انواع نوشیدنی های گازدار و طبیعی را راحت تر خواهند کرد. پس از آن می توانید تکه های کوچکی از یخ را به صورت غالبی در ظرف خود قرار دهید. برای تزیین روی لیموناد بهتر است تا از برش لیمو زرد رنگ و همچنین برگ های تازه چیده شده از نعناع قرار دهید.

 • 0
 • مطالب مرتبط

  چگونه هورمون ها را به صورت طبیعی متعادل کنیم؟ عرق بوقناق ، خواص ، طبع ، طریقه مصرف و مضرات بوقناق سندروم سیندرلا؛ بیماری روانی میان دختران جوان آیا سرکه سیب می تواند برای بهبود اسهال مفید باشد؟ دارو‌های مجاز و غیر مجاز در بارداری خودارضایی یا جلق بیش از اندازه و عوارض آن انواع میگرن و روش‌های درمان آن

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.